top of page
bg_edited_edited.jpg

מי אנחנו

רותמ'ס הוא חלק מחלום שהולך ומתגשם עבורנו עוד קצת, בכל יום.

אנחנו מזמינים אתכם לבוא ולהיות חלק ממנו.

"וְהוּא הָלַךְ בַּמִּדְבָּר דֶּרֶךְ יוֹם וַיָּבא וַיֵּשֶׁב תַּחַת רתֶם אֶחָת וַיִּשְׁאַל אֶת נַפְשׁוֹ לָמוּת וַיאמֶר רַב עַתָּה יְדוָד קַח נַפְשִׁי כִּי לֹא טוֹב אָנכִי מֵאֲבתָי. וַיִּשְׁכַּב וַיִּישַׁן תַּחַת רתֶם אֶחָד וְהִנֵּה זֶה מַלְאָךְ נגֵעַ בּוֹ וַיאמֶר לוֹ קוּם אֱכוֹל" (מלכים א', י"ט ד-ה).

אנחנו רתם ורותם, נפגשנו במדבר כששירתנו יחד בדרום לא רחוק מפארן, בסוף העולם, כאן גם בחרנו להקים את ביתנו.

צעירים ואמיצים, יצאנו לטור את העולם. נחשפנו לתרבויות חומרים ואקלים שונים מזה שידענו, התאכסנו במקומות צנועים, מעניינים ומעוררי השראה.התחלנו להכיר את עצמנו יותר טוב, לזהות את קולו של הלב מבין שאר הקולות, לבחור את הדרך שלנו מבין  אינסוף האפשרויות האחרות. וכך התחלנו לתרגל יוגה ולבנות באדמה.

 

לאט לאט התחיל להירקם חלום על מקום משלנו, שבו נארח אנשים שיבואו אלינו מכל העולם, מקום שיהיה שזור באורח חיינו ויאפשר לנו לטעת את עצמנו פנימה. מעין גסט האוס שיהיה בנוי מאדמה, שיהיה בו סטודיו ליוגה.

השנים חלפו ואיתן נע ציר ההתפתחות האישי של כל אחד מאיתנו – רתם הבת בדרך היוגה ורותם הבן בתחום הבנייה הטבעית. והתמזגנו לכדי חלום משותף. הפנטזיה הפכה למציאות.

כיום אנחנו גרים במושב עם שלושת ילדינו, ממשיכים לבנות ולטפח את המתחם שלנו, פחות ניידים ופחות נודדים מפעם, היום אנחנו מביאים את האנשים אלינו. ממשיכים ללמוד ולהתפתח דרך לימוד עצמי ושיתופי פעולה מפרים עם בעלי מקצוע אחרים.

רותמ'ס הוא חלק מחלום שהולך ומתגשם עבורנו עוד קצת, בכל יום. אנחנו מזמינים אתכם לבוא ולהיות חלק ממנו.

14195218_944133652361971_315874298331660

"אימון הוא המאמץ להתייצב בכך, אך אימון זה מכה שורש כאשר הוא מבוצע כראוי בהתמדה ולאורך זמן"

(יוגה סוטרה של פטנג'לי")

רתם רטנר

 

מורה בכירה ליוגה, בעלת סטודיו "רוח המדבר", פוסעת בדרך היוגה מעל 20 שנה. מובילה קבוצות תרגול, מתרגלים בודדים וסדנאות יוגה.

מתגוררת במושב פארן בערבה, נשואה  באושר לרותם ואמא לליה, נעמי ועודד.

נולדתי וגדלתי במושב, בעברי הייתי מתעמלת מכשירים, ולאחר מכן רקדתי ועסקתי בענפי ספורט שונים. כאשר נחשפתי אל היוגה בפעם הראשונה, במהלך טיול להודו לאחר הצבא, זה הרגיש לי טבעי ומוכר. הקסם סביב התחביב התעצם, ככל שהבנתי שיש ביוגה הרבה יותר מאשר אימון פיזי.

היוגה היא דרך חיים עבורי. אני מתרגלת משנת 1997 ומלמדת משנת 2002.

 

לקום מוקדם בבוקר, לפרוש את המזרן, לעצום את העיניים, לראות מה שלומי עכשיו. להתחיל לפתוח את הגוף את הנשימה ואת הלב. לשבת בשקט לפגוש את עצמי אל מול כל מה שעולה. לא משנה אם אני עייפה או תזזיתית כאובה או עצבנית הכל חלק מהאימון

"אימון זה מכה שורש כאשר הוא מבוצע כראוי בהתמדה ולאורך זמן" (פטנג'לי).

האימון שלי צמח והשתנה יחד איתי , בדרך פגשתי מורים נפלאים ממסורות שונות שהשפיעו עלי ולהם אני מוכירה תודה, מהאתה יוגה בהודו, אשטנגה ויניאסה עם גילי ומירי חרובי ושמעון בן אבי, דרך יוגה תרפיה עם גיל זולברג, ויג'ננה עם אורית סן גופטא ונגה ברקאי, קונדליני יוגה עם שרית מאור ויוגה לנשים בהריון עם דנה דברת לביא, יוגה נשית עם מירה ארצי פדן וויני יוגה עם גילה ציון.

יש "חילוף חומרים" תמידי בין האימון על המזרן והאימון בחיי היומיום, חתירה לאיזון ושיווי משקל פנימי תוך כדי דיוק המידות.

היוגה בשבילי היא מעין מסע פנימה, שמפגיש אותי עם הרבדים העמוקים ביותר שבי. תוך כדי התקלפות הטפל מתגלה העיקר, עם הצמצום וההתכנסות יש יותר מיקוד שקט ובהירות. זוהי דרך מופלאה להזדכך ולהשתפר – להיות בני אדם טובים יותר. לחיות בעולם עם יותר אהבה ופחות פחד, עם יותר בריאות וקבלה עצמית ופחות דכדוך ועצב.

מתוך הקשבה עמוקה לצרכי הגוף כל יום מחדש- מתהווה דיוק והרבה יצירתיות.

ממקום של חקירה ועניין- לכל רגע יש טעם, ולכל חוויה יש תכלית.

רותם קורן

 

מומחה לבנייה באדמה וחומרים טבעיים, חוקר ומתנסה בטכניקות מסורתיות ובוחן את מקומן בין שיטות הבנייה הקונבנציונליות. קורן הוא אחד ממובילי תחום הבנייה הטבעית בישראל. בין מגוון פרויקטים ייחודיים אותם ניהל, הוביל, תכנן ויצר, רותם קורן מרצה ומוביל סדנאות מקצועיות בתחומו וכן פעילויות חווייתיות המקרבות בין המשתתפים והחומר, האדמה.

מתגורר במושב פארן משנת 2005. נשוי באושר לרתם ואב לליה, נעמי ועודד.

בעברו איש עץ ובעל חברה לעבודות עץ מקצועיות, דקים, פרקטים ופרגולות.

בעל ניסיון של כ-20 שנה בתחום הבנייה המסורתית באדמה, מתמחה בהקמת מבנים מבאלות קש. למד ב-canelo project אצל bill & athena steen מאריזונה ובעל הכשרה של האיגוד האירופאי NGO ArTUR בסלובקיה.

בנה למעלה מ-15 בתי חבילות וליווה משפחות בבניית ביתן (owner builder), וכן הנחה פרוייקטים חברתיים-חינוכיים שונים ברחבי הארץ בתחום הבוץ.

יודע לשלב ולגשר בין עולם הבנייה הקונבנציונלית-המודרנית לבין הבנייה המסורתית והחומרים הטבעיים.

"את ילדותי העברתי בכפר הנוער קדמה, שהוקם על ידי הורי. אל עולם מלאכות הבניה הגעתי דרך שנים של עבודות קונסטרוקציה ורצפות עץ, אך הדבר לא היה שלם. החיפוש הוביל אותי לארה"ב, שם נפתחה עבורי דלת הקסמים לעולם הבניה המסורתית בכלל ובאלות הקש בפרט.

בניה באדמה היא יצירה הכרוכה בעבודת כפיים ומחייבת עבודת צוות ועזרה הדדית. אני מונע מאהבת האדם, החומר והתהליך המתרחש ביניהם."

כיום מתמקד בלימוד, ייעוץ וליווי תהליכי בניה וכן ביצוע של טייחי גמר על בסיס סיד או אדמה.

ROTEMS-76.jpg
bottom of page